Warkis Varkaus ryJulkaistu: 06.05.2024 21.45

Warkis Varkaus ry. kevätkokous pidetty ja uusi johtokunta 24-25 valittu

Uusi johtokunta kaudelle 2024-2025

Warkis Varkaus ry sääntömääräinen kevätkokous, joka pidettiin 6.5.2024 valitsi seuralle uuden johtokunnan, hyväksyi kevätkokoukselle esitetyt toimintasuunnitelman ja talousarvion. Seurakausimaksuja ja seuran jäsenmaksuja ei koroteta tulevalle kaudelle. Johtokunnassa jatkavat Marko Luostarinen, Mikko Skinnari, Ilari Syrjälä ja Mika Julkunen. Uusina jäseninä johtokuntaan tulevat Anniina Kröger ja Niina Tuovinen. Johtokunnan järjestäytymiskokous pidetään 14.5.2024, jolloin johtokunnalle valitaan puheenjohtaja, varapuheenjohtaja ja sihteeri. Jaokset kaudelle 2024-2025 ovat seuratoiminta- ja markkinointijaos ja urheilujaos. Koko johtokunnan puolesta toivomme aktiivisia jäseniä mukaan kehittämään seuramme toimintaa. Tiedämme, että joukkueista löytyy hyviä ajatuksia miten seuramme toimintaa voisi kehittää tehokkaammaksi urheiluseuraksi, joka palvelee jäsenistön tarpeita mahdollisimman hyvin.

Isot kiitokset Annukka Lankiselle ja Tiina Hynniselle työstänne johtokunnassa menneinä vuosina.

Terveisin

Warkis Varkaus ry

Johtokunta