Julkaistu: 20.04.2023 22.29

Warkis Varkaus ry:lle uusi johtokunta kaudelle 2023-2024

Uusi johtokunta kaudelle 2023-2024

Warkis Varkaus ry sääntömääräinen kevätkokous, joka pidettiin 20.4.2023 valitsi seuralle uuden johtokunnan. Puheenjohtajana jatkaa Marko Luostarinen ja johtokunnan jäseninä jatkavat toiselle kaudelle Tiina Hynninen, Annukka Lankinen ja Mikko Skinnari. Uusina jäseninä johtokuntaan tulevat Ilari Syrjälä ja Mika Julkunen. Johtokunnan järjestäytymiskokous pidetään toukokuussa, jolloin johtokunnalle valitaan varapuheenjohtaja ja sihteeri. Jaokset kaudelle 2023-2024 ovat seuratoiminta- ja markkinointijaos (Puheenjohtajaksi valittiin Annukka Lankinen) ja urheilujaos (Puheenjohtajaksi valittiin Mikko Skinnari). Koko johtokunnan puolesta toivomme aktiivisia jäseniä mukaan kehittämään seuramme toimintaan. Tiedämme, että joukkueista löytyy hyviä ajatuksia miten seuramme toimintaa voisi kehittää tehokkaammaksi urheiluseuraksi, joka palvelee jäsenten tarpeita mahdollisimman hyvin.

Samalla vielä isot kiitokset Marko Jyrkkäselle ja Mika Immoselle työstänne johtokunnassa menneinä vuosina.

Terveisin

Marko Luostarinen,pj