Warkis D2 -joukkue

C2JUNIORIT.jpg

Warkis D2

D2 joukkueen kausi 2017-2018 on pyörähtänyt käyntiin hyvin aktiivisella harjoittelu- ja ottelusyklillä. Jääharjoittelu aloitettiin elokuun puolessa välissä ja sen jälkeen joukkue onkin harjoitellut ahkerasti kolme kertaa viikossa. Elokuun lopussa ennätettiin niin vierailla ja järjestää omakin turnaus neljälle vieras joukkueelle ennen sarjaohjelman julkaisua ja varsinaisen pelikauden alkua.

D2 joukkue pelaa tällä kaudella Kymi-Saimaan D2 AA alkusarjaa lohkossa 9. Syyskaudella ennen joulutaukoa ennättää olla kaiken kaikkiaan 14 sarjapeliä. Ensimmäisten seitsemän sarjaottelun sisään on mahtunut hienoja voittoja sekä opettavaisia tappioita. Joukkue on mennyt pelillisesti koko ajan eteenpäin ja joukkue on hitsautunut hienosti yhteen syksyn aikana.

D2 joukkueessamme harjoittelee ja pelaa tällä hetkellä aktiivisesti 16 tyttöä ja poikaa. Joukkueen sisällä tiimihenki on mitä parhain ja joukkueenjohtajan silmin katsottuna on aivan mahtavaa seurata tuota yhdessä tekemisen meininkiä niin pukukopissa, jäällä kuin oheistoiminnassa.

Täytyy tässä vaiheessa kautta kiittää pelaajien lisäksi myös joukkueen toimihenkilöitä sekä kaikkia vanhempia aktiivisesta mukana olosta koko alkukaudella. Ilman teitä ei joukkueemme toimisi näin hienosti! Haluamme kiittää myös kaikkia tukijoitamme niin rahallisesta panoksesta kuin kannustuksesta kaukalon laidalla! Toivotamme kaikki tervetulleeksi kotipeleihimme kannustamaan ja itse toteamaan kuinka meillä nautitaan jääkiekosta! Uusi sarjaohjelmamme julkaistaan joulukuun puolessa välissä ja silloin selviää kuinka paljon ja missä kevätkaudella jännätään.

Toivotan koko joukkueemme puolesta onnellista ja liikunnallista loppuvuotta!

Kiekkoterveisin,

Mari Tuhkanen
Joukkueenjohtaja 
Warkis D2

Yhteystiedot

Joukkueenjohtaja

Mari Tuhkanen
mari.tuhkanen@mtontheroad.fi
0505775819

Vara-joukkueenjohtaja

Minna Kontio
minnakontio@suomi24.fi

Vastuuvalmentaja

Jari Ikonen
jikonen25@gmail.com
0408605877

Valmentajat

Heikki Kolari
kolariheikki00@gmail.com

Antsu-Jussi Kolari
antsu.kolari@gmail.com

Huoltajat

Jaakko Hynninen
jaakko.hynninen@gmail.com

Pasi Jäppinen
pasi.jappinen@hotmail.com

Talous / rahastonhoito

Katja Palviainen
katja.palviainen@gmail.com

Toimitsijavastaava

Anu Lipponen
anu-lipponen@hotmail.com  

Nettivastaava

Mari Tuhkanen

Kioskivastaava

Minna Kontio

Ottelut

Yhteistyössä